Evinizi yeni ve modern eşyalarla, çok şık ev tekstili ürünleriyle ve biraz düzenli tutarak çok şık bir atmosfere sokabilirsiniz. Ancak bir evi göz alıcı kılan şey aydınlatmadır. Aydınlatma araçlarını doğru ve alışılmışın dışında kullanarak evinizde çok etkileyici bir görünüm elde edebilirsiniz. İşte evde aydınlatma ile dekorasyonu güçlendirmeniz için mükemmel ipuçları:

  1. Duvarlarda tablolar varsa ya da duvarınızda duvar kağıdı varsa ona vurgu yapan aydınlatma spotları kullanın. Bu yöntemle evde çok dekoratif bir derinlik etkisi elde edebilirsiniz.
  2. Ezber bozan bir aydınlatma yöntemi seçin. Alışılmış ev aydınlatması tavan ortasındaki tekli ya da çoklu aydınlatmalardan ibarettir. Bu şekilde bir aydınlatmayla yetinirseniz eviniz ne kadar farklı bir tarzda döşenmiş olursa olsun sıradan görünecektir. Oysa size yerden yukarı doğru aydınlatma veren spotlar döşetseniz her şey çok daha farklı olabilir. Elbette bu iş için işinde uzman bir elektrikçiye ihtiyacınız olabilir.
  3. Duvar aydınlatması olan apliklere evde yer açın. Aplikler duvara monte edilen aydınlatma araçlarıdır ve şık gösteremeyecekleri bir ortam yok gibidir. Salondaki bir kirişin üzerine, antredeki bir kolona ya da iç kirişe bir aplik monte ederek duvarlarda çok dekoratif bir etki sağlarsınız.
  4. Lambader ve abajurların şık etkisini önemseyin. Lambaderler yani ayaklı aydınlatma ürünleri son derece şık görünümüyle salonunuza çok trend bir etki sunarlar. Ayrıca kitap okumak ve çalışmak için de bu ürünleri severek kullanabilirsiniz. Yatak odasında iki yatağın baş ucuna konumlanan komidinler üzerine de birer abajur ekleyerek çok şık bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Related Articles

Düşünceleriniz

Your email address will not be published.